Jdi na obsah Jdi na menu
 

8. 10. 2020

Jídelna na Rivoli

 Jan Schinko jr. | Paříž | Jídelna na Rivoli | FotoSchinko

Pokud jste v samém centru Paříže u Louvre, nebo v jeho okolí, a máte potřebu se rychle a levně najíst, je zde možnost využít služeb jídelny Rivoli.fr. Tuto typickou samoobslužnou jídelnu najdete ve stejnojmenné ulici rue de Rivoli na čísle 206, zhruba naproti výstupu metra stanice Tuileries.
 
Podrobnosti o otevírací době, cenách a konkrétní nabídce pokrmů si každý najde na oficiálních stránkach www.rivoli.fr. Paristep pro vás přináší především osobní zkušenosti s touto jídelnou.
 
Provozovna má ideální polohu v samém srdci Paříže u oblíbené rychlé linky metra č. 1. Výhodou je i velikost prostorného interiéru (na pařížské zvyklosti až nevídaná), počet míst k sezeni a pokud nenatrefíte na frontu, tak i fastfoodová rychlost dodání jídla. Pochválit musíme velmi pestrou nabidku relativně čerstvých salátů, standardní nabídku nápojů včetně vín i možnost přinést si karafu s vodou. Velmi dobrou úroveň má i káva Illy z čerstvě umletých zrn, připravovaná na kvalitním stroji zkušenými baristy za nízkou cenu.
 
Jídelna je hojně navštěvovaná zájezdy z celého světa, především Ruska a jihoevropských států, takže pokud máte „štěstí“ na dva zájezdy, tvoří se zde delší fronty. Dále je třeba vzít v úvahu letitý každodenní provoz, který je na mnoha místech v interieru již velmi patrný, absenci komfortu, servisu či vyšší gastromomické úrovně. Po otevření provozovna fungovala i jako zaměstnanecká jídelna, nyní je navštěvována především skupinovými zájezdy.
 
Rivoli.fr mohu doporučit jako obyčejnou levnou alternativu na oběd, kde poměr cena/výkon ve velkých porcích je odpovídající. Kvalita jídel ze stálé nabídky kolísá, dlouhodobě si však drží stabilní úroveň. Ještě jednou zdůrazňuji, že se jedná kromě venkovního provozu (kde nabízejí bagety, čerstvé kousky pizzy a sladkosti) o jídelnu, která nemá s pařížskou atmosférou mnoho společného.

 

Jan Schinko jr. | Svatební, reportážní a portrétní fotograf | FotoSchinko

Svatební, reportážní a portrétní fotograf