Jdi na obsah Jdi na menu
 

8. 1. 2021

Jídelna na Rivoli

 Jan Schinko jr. | Paříž | Jídelna na Rivoli | FotoSchinko

Pokud jste v samém centru Paříže u Louvre, nebo v jeho okolí, a máte potřebu se rychle a levně najíst, je zde možnost využít služeb jídelny Rivoli.fr. Tuto typickou samoobslužnou jídelnu najdete ve stejnojmenné ulici rue de Rivoli na čísle 206, zhruba naproti výstupu metra stanice Tuileries. Podrobnosti o otevírací době, cenách a konkrétní nabídce pokrmů si každý najde na oficiálních stránkach www.rivoli.fr.
 
Provozovna má ideální polohu v samém srdci Paříže u oblíbené rychlé linky metra č. 1. Výhodou je i velikost prostorného interiéru (na pařížské zvyklosti až nevídaná), počet míst k sezeni a pokud nenatrefíte na frontu, tak i fastfoodová rychlost dodání jídla. Pochválit musíme velmi pestrou nabidku relativně čerstvých salátů, standardní nabídku nápojů včetně vín i možnost přinést si karafu s vodou. Velmi dobrou úroveň má i káva Illy z čerstvě umletých zrn, připravovaná na kvalitním stroji zkušenými baristy za nízkou cenu.
 
Jídelna je hojně navštěvovaná zájezdy z celého světa, především jihoevropských států, takže pokud máte „štěstí“ na dva zájezdy, tvoří se zde delší fronty. Dále je třeba vzít v úvahu letitý každodenní provoz, který je na mnoha místech v interieru již velmi patrný, absenci komfortu, servisu či vyšší gastromomické úrovně. Po otevření provozovna fungovala i jako zaměstnanecká jídelna, nyní je navštěvována především skupinovými zájezdy.
 
Rivoli.fr mohu doporučit jako obyčejnou levnou alternativu na oběd, kde poměr cena/výkon ve velkých porcích je odpovídající. Kvalita jídel ze stálé nabídky kolísá, dlouhodobě si však drží stabilní úroveň. 

 

Jan Schinko jr. | Svatební, reportážní a portrétní fotograf | FotoSchinko

Svatební, reportážní a portrétní fotograf